Karizma Haber

Elif Coşkun Bilgin; ‘Emaneti geleceğe taşımak boynumuzun borcu’

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Elif Coşkun Bilgin, “Her bir karışı kanla sulanmış bu kutsal topraklarda gölgesine sığındığımız bu şanlı bayrak, bize ecdadımızdan kalan en kutsal mirastır. Bir kadın olarak Nene Hatun’un, NezahatOnbaşı’nın, Şerife Bacı’nın bize bıraktığı bu emaneti geleceğe taşımak boynumuzun borcudur” dedi.

Elif Coşkun Bilgin; ‘Emaneti geleceğe taşımak boynumuzun borcu’
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
1.156
13 Mart 2015 - 10:54

elif coskun bilgin (8)AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Elif Coşkun Bilgin, “Her bir karışı kanla sulanmış bu kutsal topraklarda gölgesine sığındığımız bu şanlı bayrak, bize ecdadımızdan kalan en kutsal mirastır. Bir kadın olarak Nene Hatun’un, Nezahat Onbaşı’nın, Şerife Bacı’nın bize bıraktığı bu emaneti geleceğe taşımak boynumuzun borcudur” dedi.

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Elif Coşkun Bilgin, İstiklal Marşı’nın, Türk milletinin imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın simgesi olduğunu belirterek, “Geleceğimiz olan gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi, Çanakkale ruhunu iyi anlatmalıyız. Geleceğimizi ancak yeni medeniyet tasavvuru ile inşaa ederiz. Gelecek nesillere düşen görev, değerlerimize sahip çıkmak, bu ruhu, bayrak ve vatan sevgisini daima diri tutmaktır” dedi.

‘Bu miras kadınların omuzlarında yükselecektir’

“2023 hedefimize doğru koşuyorsak, bunu İstiklal Marşı’nı yazdıran ve bu vatan uğruna canlarını feda eden ruha borçluyuz” diyen Bilgin, “Her bir karışı kanla sulanmış bu kutsal topraklarda gölgesine sığındığımız bu şanlı bayrak, bize ecdadımızdan kalan en kutsal mirastır. Ve biliyoruz ki bu miras bize bırakılan bu tarihi sadece okuyarak değil, kendi tarihini yazmak isteyen kadınlarımızın omuzlarında günden güne yükselecektir. Bir kadın olarak Nene Hatun’un, NezahatOnbaşı’nın, Şerife Bacı’nın bize bıraktığı bu emaneti geleceğe taşımak boynumuzun borcudur” açıklamasını yaptı.

‘Gençlerimiz bu ruhu özümsemeli’

Milletin ortak sesi olan İstiklal Marşı’nın, TBMM tarafından kabul edilişinin 94. yılını kutlamaktan onur duyduklarını ifade eden Bilgin, şunları söyledi: “İstiklal Marşı bizim tarihimizdir. Destansı bir mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını, inancını yüreklerden mısralara taşıyan İstiklal Marşı’nı her Türk vatandaşı aynı aşkla söylemeye, yüreğinde taşımaya devam edecektir. Gençlerimize İstiklal Marşı’nı yazdıran ruhu iyi aşıladığımızda geleceğimizin emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Bu ruhu en ince ayrıntılarıyla özümseyen bir nesil, ülkemizi her alanda dünyada lider bir ülke yapacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesileyle Milli mücadelenin tüm kahramanlarını ve milli mücadeleyi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.” 

1elif coskun bilgin (4)elif coskun bilgin (3)


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper