Karizma Haber

HSYK, AYM raportörlerini değiştirdi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yayımladığı kararname ile 8 Anayasa Mahkemesi raportörünün görev yerlerini değiştirdi.

HSYK, AYM raportörlerini değiştirdi
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
505
06 Mart 2015 - 6:07
  • Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yayımladığı kararname ile 8 Anayasa Mahkemesi raportörünün görev yerlerini değiştirdi.

    HSYK 1. Dairesi, idari ve adli yeni bir kararname yayımladı. Yayımlanan kararnameye göre, AYM’de raportör olarak görev yapan Mustafa Baysal Sivas Cumhuriyet Savcılığı’na, Hüseyin Ekinci İstanbul Anadolu Hakimliği’ne, Özcan Özbey Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na, Sinan Yılmaz Şanlıurfa Hakimliği’ne, Fatma Babayiğit İstanbul Anadolu Hakimliği’ne, Mustafa Çal Gaziosmanpaşa Hakimliği’ne, Melek Acu Küçükçekmece Hakimliği’ne ve Erhan Tutal Edirne Vergi Mahkemesi üyeliğine atandı.

    HSYK, yine kararnameye göre Adana Cumhuriyet Savcısı Ümit Şahiner’i Adana Cumhuriyet Savcılığı Başsavcı Vekilliği’ne, Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı Başsavcı Vekili Necip Topuz’u Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Gaziantep Cumhuriyet Savcısı Cenk Akın Aksakal’ı Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı Başsavcı Vekilliği’ne atadı.

    Kararnameye göre ayrıca Ankara Bölge İdaresi Mahkeme Üyesi Abdullah Şahin Ankara İdare Mahkemesi Başkanlığı’na atandı.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper