Karizma Haber

Kılıçdaroğlu: CHP’yi kapatmaya yönelik bir hazırlık yapıldığını biliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin kapatılma iddialarının doğru olduğunu belirterek, “CHP’yi kapatmaya yönelik bir hazırlık yapıldığını biliyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu: CHP’yi kapatmaya yönelik bir hazırlık yapıldığını biliyoruz
Aydın Tomakin
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
415
05 Mart 2015 - 7:05

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin kapatılma iddialarının doğru olduğunu belirterek, “CHP’yi kapatmaya yönelik bir hazırlık yapıldığını biliyoruz” dedi.

CNN TÜRK’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programında soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu, Twitter fenomeni Fuat Avni’nin sosyal medya üzerinden CHP ve MHP’nin kapatılacağına dair ortaya attığı iddiaları doğruladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “İddia doğrudur, onunla ilgili de bir hazırlık yapıldığını çok iyi biliyoruz. Hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını, bir kitabın basıldığını, yakın bir zamanda bu kitabın piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Bunların hepsinin hesabını yargıda soracağız.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili MİT içerisindeki bir kanat tarafından hazırlıklar yapıldığını öne süren CHP Lideri, “Ben buradan Milli İstihbarat Teşkilatı’na çağrıda bulunuyorum; Bakın adı üzerinde Milli İstihbarat Teşkilatı. Ülkenin istihbaratıyla ilgili her türlü bilgi sizin elinizde. Kişileri izlersiniz vesaire. Ama ‘milli’ olmak zorundasınız. Eğer iktidara endeksli bir politika izlerseniz, sizin ünvanınız milli olmaz, ‘gestapo’ olur. Yeri zamanı gelince bildiğimiz her şeyi kullanacağız, göreceksiniz. Zaten Beşir Atalay da ne diyor? ‘CHP ile ilgili bu iddialar sürecektir’ diyor. Tezgahlar nerede kurulu, kim kuruyor herkes biliyor. Ben size Türkçe olarak şunu söyleyeyim: Devletin çivisi çıkmış vaziyette.” şeklinde konuştu.

‘HAYATIMDA BU KADAR DELİ SAÇMASI DUYMADIM’

Sümeyye Erdoğan’a yönelik suikast iddiasıyla ilgili bir soru üzerine ise Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Hayatımda bu kadar deli saçması ne duydum, ne de suçlamayla karşılaştık. Umut Oran niye yapsın? Bu kadar saçma bir şey olamaz. Bunu tezgahlayanları biz biliyoruz. MİT’in içinde bir grup var. Bunlar doğrudan doğruya iktidara hizmet ediyorlar. Eğer biraz daha yaparlarsa isimlerini de açıklayacağız. ‘Bunu yapan MİT’tir dedikten sonra aralarında ne tür konuşmalar yaptıklarını yine biz biliyoruz. Kimle konuştuklarını da biliyoruz.”

‘ERDOĞAN, TARAFSIZLIK KONUSUNDA ETTİĞİ YEMİNE SADIK KALMIYOR’

Bazı bakanların Davutoğlu’nu pas geçerek doğrudan doğruya Erdoğan’a bilgi verdiklerini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Bırakın bakanlarını, bazı bürokratların doğrudan doğruya Erdoğan’a bilgi verdiğini biliyoruz. Bütün bu ayrıntıların dışında devletin içinde bir kaosun olduğunu da biliyoruz. Bu yüzden sürekli Başbakanlık koltuğunun boş olduğunu söylüyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasete yönelik açıklamalarını da eleştiren ve tarafsız olmadığını öne sürdü. “Milli iradeye saygılı olan kişi ettiği yemine sadık kalması lazım. Ülkeyi yapan ülkenin gelenekleridir. Biz bütün geleneklerimizi altüst ettik. İçişleri Bakanı çıktı “anayasayı tanımıyorum” dedi. Anayasaya göre yemin edeceksiniz, efelik olsun diye anayasayı tanımıyorum diyeceksin” diyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ben ne söyleyeyim. Çankaya’daki koltuk boş. Erdoğan, tarafsızlık konusunda ettiği yemine sadık kalmıyor. Ben nasıl tanıyayım Erdoğan’ı? Bir cumhurbaşkanı ‘ben tarafsızlığı kabul etmiyorum’ diyemez. Biz Abdullah Gül’ü de eleştirdik. Ama bu eleştireler hep siyasi eleştiriydi. Sayın Erdoğan’ın oturduğu koltuk Cumhurbaşkanlığı koltuğu değildir. Kimse kusura bakmasın. Tarafsızlığını korursa saygı duyarız. Cumhurbaşkanı, tarafsızlığını yitirdiği için eleştiriliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri