Karizma Haber

YAZARIM TABİİ AMA…

YAZARIM TABİİ AMA…
Ercan Çalışkan
Ercan Çalışkan( caliskan_ercan@hotmail.com )
667
19 Aralık 2020 - 15:48

Birine “dost” kavramını yakıştırıyor ve onun için kullanıyorsanız, uzun yıllara dayanan bir paylaşımdan söz ediyorsunuz, o yıllarda da tescil edilmiş bir güveni onaylıyorsunuz demektir.

İşte böyle bir dosttan söz ediyorum: Abdullah Şalcı’dan… Geçen gün beni aradı.” Karizma Haberde de yazar mısın ağabey?” dedi. “Yazarım yazarım da kardeşim, ya bu işin sonunda bir cereme çıkarsa ne olacak? Gazete hazır mı böyle bir ceremeyi çekmeye?” diye cevap verdim.

Şaşırdı tabii… Kim bilir neler düşündü. Telefonun öbür ucundan içinde bol soru barındıran bir “Anlamadım!” cevabı geldi. O zaman ben de dilim döndüğünce anlattım.

Bugün bir haber okudum. “Kamu kurumlarından ve hükümetin kontrolündeki şirketlerden herhangi bir reklam almayan, sırtını tamamen okurun gücüne dayayan Sözcü’ye 2018 yılında toplam 14.5 milyon lira vergi cezası kesildi. Oysaki, SÖZCÜ Gazetesi’nin bağlı bulunduğu Estetik ve Çağdaş şirketleri 2018 yılında 6 milyon TL, 2019 yılında 10.5 milyon lira vergi ödemişti.”

Yazılı basında en fazla vergiyi vermesine rağmen Sözcü Gazetesi’ne vergi cezası dışında yanı sıra Basın İlan gelirlerini kısma yaptırımı da uygulandı. FETÖCÜLÜK’le en çok mücadele eden bu gazeteyi FETÖCÜ olmakla suçladılar. Bazı yazarları da bu suçlamayla mahkûm edildi.

Peki Sözcü gazetesinin suçu neydi? Muhalif olmak…

İşte püf noktası burada…

Benim her işime karışan bir iç sesim var. Ne zaman suya sabuna dokunmayan bir yazı yazıp okuyucularımla hasbihal etmeye kalksam hemen araya girip konuşmaya başlıyor.

Mesela “Dün kahvaltı için ekmeğimizi kendimiz yaptık. Mis gibi oldu. Pasta gibi…” demeye kalksam “Gelişmeleri takip etmiyorsun galiba!” diye çıkışır bana. Daha “Neymiş?” diye sormama fırsat vermeden gelişmeleri sıralayıverir: “Sen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbullular en kaliteli ve ucuz ekmeğe daha çok ulaşabilsin diye Halk Ekmek’in üretim kapasitesini 1 milyon 250 bine çıkardığından; şehit, gazi ve engelli ailelerinin işletmesi kaydıyla Halk Ekmek büfelerine 142 tane ilave edilmesi talebine ise iktidar partilerinin engel çıkardığından söz edeceğine “evdeki ekmek”ten söz ediyorsun.

İç sesim böyle deyince de ben suyu sabunu bırakıp yazmaya başlarım tabii:

Sayın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ak Parti ve MHP’li yetkilileri!

Bana bir tek mantıklı gerekçe söyleyebilir misiniz?

142 yeni büfeye niçin karşısınız?

Bu büfeler şehit, gazi ve engelli ailelerine verilecek. Bu ailelerin ne kadar büyük mağduriyetler içerisinde olduğunu bilmeyen var mı ülkemizde? Bunların bir iş sahibi olmaları sizi neden rahatsız ediyor?

Yoksa siz de “ Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın, “Evimize ekmek götüremiyoruz” diyen esnafa, “Bu laf bana biraz abartı geldi. Al keyif çayı iç! ” diyerek çay fırlatması gibi 142 aileye çay göndermeyi mi düşünüyorsunuz.

Hele hele işin içine bir de Emekli Öğretmen girerse, yandı gülüm keten helva… İpin ucunu kaçırıveririm.

Böyle bir durumda, Sözcü misali “Karizma Haber”in başına da bir şey gelirse ne olacak? Bu ceremeyi çekmeye hazır mı?

Eğer hazırsa, Karizma Haber’de yazmak bana mutluluk verir. Eğer “Karizma Haber” için de sorun yoksa…

Haydi Bismillah…

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin