Karizma Haber

Başkan Kul mahalle muhtarları ile bir araya geldi

Samsun’un Terme İlçe Belediye Başkanı Şenol Kul mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istek ve şikayetleri dinledi. Başkan Kul muhtarlara, “Mahallelerdeki sorunları beraberce tespit edelim. Hep birlikte çözüm üretelim.” dedi.

Başkan Kul mahalle muhtarları ile bir araya geldi
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
1.351
04 Mart 2015 - 8:41

Samsun’un Terme İlçe Belediye Başkanı Şenol Kul mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istek ve şikayetleri dinledi. Başkan Kul muhtarlara, “Mahallelerdeki sorunları beraberce tespit edelim. Hep birlikte çözüm üretelim.” dedi.

Terme Belediyesi başkanlık odasında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Şenol Kul, Başkan Yardımcıları Sezai Uzun ve Kamuran Toker, Terme Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Dinç, ilçeye bağlı tüm mahalle muhtarları, SASKİ Terme Şube Müdürü Hikmet Yılmaz ve belediye birim müdürleri katıldı.

Terme için birlik ve beraberlik içerisinde göreve geldiği günden bu güne hizmetlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Kul, “İlk göreve geldiğimiz günden beridir daha önce de defalarca belirttiğimiz gibi her konuda halkımızın görüşünü alıp istişarede bulunarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün burada sayın muhtarlarımızla istişare toplantısı yapıyoruz. Çünkü muhtarlar bir mahallenin her türlü sorununu, sıkıntısını bilirler. Halkın ne istediğini, hangi hizmetin nereye nasıl yapılacağı konusunda bilgi ve tecrübeye sahiptirler.” dedi.

Başkan Kul toplantıda mahalle muhtarlarının isteklerini tek tek not aldı. Muhtarların elektrik, su, kanalizasyon, mezarlık ve çöp konularında genel bir sorun profili olduğunu ifade etti. Muhtarlar Derneği Başkanı, ilgili mahalle muhtarı, belediye başkan yardımcısı ve belediye fen işleri yetkililerinden oluşturulan bir komisyon kurularak sorunların yerinde incelenmesinin çözümde etkili olacağının istişare edildiği toplantıda Başkan Kul, “Sizin sorunlarınızı gidermek için buradayız. Bizim kurumumuzun dışında olan problemlerinize de elimizden geldiğince yardımcı olacağız.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan muhtarlara teşekkür eden ve öncelikli olan sorunların çözülmesinde aceleci olacaklarını sözlerine ekleyen Kul ; “Sizin açınızdan önemli, belki bizim gözümüzden kaçmış sorunları sizlerden dinliyoruz. Çözüm arayışını konuşarak, hep birlikte arayacağız. Belediye Başkanı olarak seçim endeksli çalışılmasını düşünen biri değilim. Bir plan içinde çalışalım. Ben burada emanetçiyim. Sizin sorunlarınızı gidermek için buradayız. Çalışmalarımızın her mahalleye yayılması biraz zaman alabilecek. Bunun için sizlerden ve vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyorum.” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Dinç de; “Şehrimizi birlikte yönetiyoruz sloganı çok güzel bir slogan. Konu Terme ve Terme’ye hizmet olunca biz hepimiz beraber olalım. Biz sorunlarımızın çözüme kavuşturulacağına inanıyor ve bekliyoruz.“ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper